Consiliul Județean Sălaj, alături de Asociația ProTeatru în organizarea Festivalul ”Curtea Artiștilor”

Consiliul Județean Sălaj, prin misiunea sa de a promova și furniza cetățenilor servicii culturale, sprijină cu finanțări nerambursabile desfășurarea ediției din acest an a Festivalului ”Curtea Artiștilor”, organizat de către Asociația ProTeatru.

Iată lista evenimentelor de neratat ale lunii iulie, la ”Festivalul Curtea Artiștilor”, confinanțate de Consiliul Județean Sălaj și Centrul de Cultură și Artă, instituție subordonată.

Evenimente speciale, cu începere de la ora 21:00, la Curtea Artiștilor (str. Morii, nr. 1/A):
- 21 iulie - Spectacol de Teatru cu Elena Ivanca
- 29 iulie - Spectacol de Teatru cu Răzvan Vasilescu “10-11”

Spectacole stradale care se vor desfășura la intrarea Parcului Central din Zalău, în fiecare luni, de la ora 19:00 - Intrare gratuită
- 17 iulie - Scafandrul și Bubble Pirate
- 24 iulie - Gentleman și Lady
- 31 iulie - Cupidon și Ice Queen

Spectacolele ediției 2023 a Festivalului ”Curtea Artiștilor” continuă și în lunile august și septembrie.

Foto: Asociația ProTeatru