550.000 de lei pentru proiectele sportive, de tineret și recreative

Consiliul Județean Sălaj lansează programul de finanțare nerambursabilă pentru proiectele de sportive, de tineret și recreative.
Suma totală disponibilă: 550.000 lei
Finanțare maximă/proiect: 6.000 lei (până la 85% din valoarea totală eligibilă a proiectului)
Termen limită de depunere a proiectelor: 7 mai 2024, ora 16:00, la Registratura CJ Sălaj (Piața 1 Decembrie 1918, nr. 11, Zalău)
Evaluarea și selecția proiectelor: 8-21 mai 2024
Rezultatele vor fi publicate pe www.cjsj.ro

Criteriile de eligibilitate, regulile privind modul de solicitare a finanțării nerambursabile, obligațiile beneficiarului și alte detalii sunt disponibile în Ghidul Solicitantului, publicat pe site-ul CJ Sălaj, la secțiunea Strategii/Programe/Proiecte, rubrica Programe finanțate din bugetul Județului Sălaj.

În cadrul ediției de anul trecut, CJ Sălaj a finanțat cu circa 500.000 de lei 120 de proiecte sportive, recreative și de tineret, în cadrul cărora au fost organizate activități precum tabere pentru copii, evenimente și competiții sportive, acțiuni recreative de masă, ateliere pentru dezvoltarea abilităților motrice și păstrarea meșteșugurilor tradiționale, cursuri și programe de formare pentru tineri.