În atenția câștigătorilor programelor de finanțare derulate de CJ Sălaj

Asociațiile, fundațiile și parohiile ale căror proiecte au fost desemnate câștigătoare în Programul de finanțare a activităților sportive, de tineret și recreative, respectiv Programul de finanțare a activităților în domeniul culturii, ambele derulate de Consiliul Județean Sălaj, sunt așteptate începând de marți, 24 mai, la sediul instituției, pentru semnarea contractelor de finanțare. ‼️ În acest sens, trebuie să prezinte ștampila, precum și numărul de înregistrare din contabilitatea proprie.

Reamintim că în cadrul ediției 2022 a Programului de finanțare a activităților sportive, de tineret și recreative, Consiliul Județean Sălaj asigură un sprijin financiar în valoare totală de 480.000 de lei pentru 100 de proiecte. Detalii aici.

Alte două proiecte sunt susținute cu 70.000 de lei, prin Programul de finanțare a activităților în domeniul culturii. Detalii aici.