Drumul județean 108T: Ulciug - Limită Județ Maramureș va fi modernizat

Astăzi a avut loc predarea amplasamentului în vederea modernizării Drumului Județean 108T: Ulciug - limită județ Maramureș, în cursul săptămânii viitoare urmând să fie emis ordinul de începere a lucrărilor.

La eveniment au participat vicepreședintele Consiliului Județean Sălaj, Szilágyi Róbert-István, specialiști din cadrul Direcției Investiții și Programe Publice și de la Direcția Monitorizare Investiții Publice, reprezentanți ai antreprenorului, ai Primăriei Cehu Silvaniei, precum și proiectantul.

Asigurată din bugetul propriu al județului, investiția în modernizarea acestui tronson de drum are o valoare de circa 2 milioane de lei, termenul de execuție fiind de patru luni.

Principalele lucrări se referă la modernizarea părții carosabile, realizarea șanțuri betonate, amenajarea podețelor, a accesului la proprietăți, precum și montarea parapetelor de protecție.