Vizită la fabricile Cemacon

Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, a vizitat, vineri, 4 august, unitățile de producție pe care compania Cemacon le deține în localitatea Recea. În acest context, a avut o întrevedere cu directorul general al Cemacon, Daniel Șologon, cu directorul de producție, Dan Costea și cu managerul carierei, Dorin Papița, care i-au prezentat fabrica de cărămidă, fabrica de buiandrugi, precum și stația de cogenerare.

"Îi felicit pe cei de la Cemacon pentru angajamentul și preocuparea de a dezvolta proiecte prietenoase cu mediul și de a implementa investiții ce aduc plus-valoare în județul nostru. Vizita de astăzi mi-a demonstrat încă o dată că această companie joacă un rol important în dezvoltarea industriei locale, dar și că în Sălaj avem forță de muncă serioasă și bine pregătită. Sunt încrezător că, în viitorul apropiat, vom putea colabora în realizarea unor proiecte pentru comunitate", a declarat Dinu Iancu-Sălăjanu, la finalul întâlnirii.