Recepția lucrărilor de reabilitare și modernizare a DJ 191D: Tusa - limită județul Cluj

Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, și vicepreședintele Szilágyi Róbert-István au participat marți, 3 octombrie, la recepția lucrărilor de reabilitare și modernizare a DJ 191D: Tusa - limită județul Cluj.

Intervențiile pe tronsonul în lungime de 12,13 km au inclus modernizarea întregii structuri rutiere, construirea de trotuare noi, amenajarea stațiilor de autobuz, realizarea de șanțuri, rigole carosabile și ranforsate, ziduri de sprijin și gabioane, construirea, respectiv refacerea podețelor, montarea parapetelor de protecție și realizarea semnalizării rutiere.

Proiectul a fost finanțat prin Fondul European pentru Dezvoltare Regională - Programul Operațional Regional 2014-2020 și are o valoare de 69 milioane de lei.